ZIP-Projekt

Opis forum


#1 2012-03-05 19:28:13

Artur

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 11
Punktów :   

Grupa 1

Do grupy 1 należą:

Anna, Sylwia, Artur, Marcin, Wojtek, Marek





Tematem naszego projektu jest:

Automatyzacja systemu wymiennika ciepła




W projekcie tym chciałbym abyśmy dobrali i zaprojektowali system automatyki jak i system pomiarowy zużytego medium w jednym z węzłów ciepłowniczych z :poprzedniej epoki".

Proszę (oczywiście w miarę możliwości i zainteresowania) zapoznać się z tematem nowoczesnych systemów firm np: Danfoss, Lumel, Willo, Grundfos...


"Doświadczenie powiększa naszą mądrość; nie zmniejsza jednak naszej głupoty. "

Josh Billings

Offline

 

#2 2012-03-06 19:24:11

Andziula83

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-06
Posty: 3
Punktów :   

Re: Grupa 1

haha ale powiedziałeś:)) w miarę możliwości, ja nigdy nie miałam z tym nic wspólnego ale cos poczytam i będzie gitesik a tak w ogóle to chyba coś wytłumaczysz co nie o co kaman?od czego zaczynamy pierwszy etam, a w wordzie czy w powrpoincie to robimy????

Offline

 

#3 2012-03-06 21:27:53

Artur

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Grupa 1

No mi się wydaje że w Word`zie  jak na projekt przystaje. A co do objaśnienia to oczywiście już coś tam skrobie na zasadzie wstępu.


"Doświadczenie powiększa naszą mądrość; nie zmniejsza jednak naszej głupoty. "

Josh Billings

Offline

 

#4 2012-03-08 07:39:42

wojteq_88

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 1
Punktów :   

Re: Grupa 1

Cześć wszystkim. Wczoraj zrobiłem przegląd na moim zakładzie i powinno być dobrze. Kaloryfery grzeją, wymiennik też się znajdzie. Wkrótce więcej szczegółów.Pozdro

Offline

 

#5 2012-03-10 17:50:05

Marcin

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Grupa 1

Witam ja PÓKI CO jestem w tym temacie zielony, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu postaram się nadgonić zaległości i zapoznać się z polecanymi programami temat dosyć ciekawy i mam nadzieję, że mimo tego "ciepła" o którym mowa w temacie, nie będzie nam "gorąco" pod koniec semestru

pozdrawiam

Offline

 

#6 2012-03-10 19:56:10

Artur

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Grupa 1

Marcin, pisząc

systemów firm np: Danfoss, Lumel, Willo, Grundfos...

nie miałem na myśli systemów operacyjnych bo takowych niema. Pisząc systemów miałem na myśli sprzęt typu np:

czujniki - temperatury
czujniki - ciśnienia (manometry, presostaty)
Przepływomierze
Sterowniki swobodnie programowalne.....



Można by wymieniać a wymieniać.

Do wszystkich - poprzeglądajcie strony producentów zajmujących się automatyką mogą to być ci których wymieniłem lub inni musimy w końcu wybrać jakiegoś producenta i oprzeć się na jakimś systemie "sterującym"

Od siebie: Jako system sterowania oraz czujników proponuję system firmy LUMEL (do sterowania wymiennikiem Ciepłej Wody Użytkowej CWU - RG 21, a do Centralnego Ogrzewania RG 14. Jak mowa o pompach to Grundfos.

Pozdrawiam


"Doświadczenie powiększa naszą mądrość; nie zmniejsza jednak naszej głupoty. "

Josh Billings

Offline

 
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość; nie zmniejsza jednak naszej głupoty. " Josh Billings

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.knhsumcs.pun.pl www.allfriends.pun.pl www.grasmoki.pun.pl www.borntobefree.pun.pl www.pwsz-zarzadzanie-2010.pun.pl